piątek, 28 lipca 2017

Koniki polskie - ogierków zabawyDawno już nie pokazywałem zdjęć koników polskich. Co nie znaczy, że nie gościły przed moim obiektywem. Dziś zdjęcia młodych ogierków. W warunkach naturalnych, gdy konie żyją po swojemu a nie tak jak człowiek w stajni zarządzi, są one wypędzane z tabunu przez ojca. Łączą się wtedy w niewielkie stada, krążą po okolicy i czekają na lepsze czasy. Kiedy dorosną i zmężnieją, próbują stworzyć swoje tabuny. Albo próbują oderwać pojedyńcze klacze albo... wyzywają tabunowego ogiera na pojedynek. Jeśli wygrają, wyganiają swojego poprzednika i biorą wszystko.
Na zdjęciach​ widać próbę sił właśnie u takich dwóch małolatów. Każdy z nich kombinuje jak przytrzymać drugiego za nogę. Z jednej strony jest to jeszcze zabawa ale z drugiej... kto wśród koni kontroluje ruch, ten rządzi.
4 komentarze:

  1. Piękne konie, świetne zdjęcia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Koniki polskie są przeurocze, bardzo lubię je oglądać na zdjęciach i na żywo, piękne jest to, że podtrzymują pamięć o naszych wielkich tarpanach. Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do swojego kącika! :)

    OdpowiedzUsuń